XXVII MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW SZCZECINEK 2016

12 listopada 2016 w Hali Sportowej przy ul. Jasnej 2 w Szczecinku odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin pod patronatem Polskiego Związku Karate.
Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Szczecinka Pan Jerzy Hardie-Douglas.

W imprezie uczestniczyło 122 zawodników z 35 licencjonowanych klubów PZK. Organizatorem zawodów był Szczecinecki Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Wojciecha Hurkę oraz Szczecinecka Agencja Promocji Kultury i Urząd Miasta Szczecinka.

W turnieju zawodnicy Klubu Karate Kyokushin YMCA Kraków zdobyli 3 medali indywidualnie.
Świątkowski Szymon wywalczył złoto w kumite – 75 kg, Świątkowska Anna zdobyła srebro w kumite – 65 kg , aRadomska Ewelina srebro w kata.
Kierownikiem i trenerem naszej ekipy był sensei Świątkowski Bogdan – 4 Dan.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za wyniki, trud i pracę jaką włożyli w przygotowania do startu w Mistrzostwach Polski.