Jubileuszowe 50 Mistrzostwa Polski Seniorów PZK

Cześć, Kochani!

Chcielibyśmy podzielić się z Wami niezwykłym wydarzeniem, które miało miejsce 3 czerwca 2023 roku w Świnoujściu. To były Jubileuszowe PIĘĆDZIESIATE Mistrzostwa Polski Kyokushin seniorów w kumite i kata, które zgromadziły około 120 zawodników reprezentujących około 60 klubów członkowskich Polskiego Związku Karate.

Nie mogło zabraknąć uroczystej ceremonii otwarcia, którą uświetnili wyjątkowi goście: Prezydent Miasta Świnoujścia, Paweł Sujka, Prezes PZK i Wiceprezes PKOlimpijskiego, Maciej Sokołowski, Wiceprezes PZK, Andrzej Drewniak, oraz Wiceprezes PZK, Wacław Antoniak. To była chwila, która podkreśliła wagę tego wyjątkowego wydarzenia dla całej społeczności Kyokushin.

Podczas ceremonii, przedstawiciele PZK wręczyli shihanowi Andrzejowi Drewniakowi japoński miecz Katana, jako symbol siły i determinacji na 55-letniej drodze budowy Polskiego Kyokushin oraz propagowania idei sosai Mas. Oyama, także we wschodniej Europie.

Shihan A. Drewniak, dziękując, podkreślił, że bez poświęcenia kilkuset wspaniałych ludzi – kierowników ośrodków, którzy jednocześnie są trenerami, sędziami i organizatorami, nie byłoby tak wielu sukcesów jak 320 medali zdobytych na Mistrzostwach Świata i Europy dzięki pracy 380 klubów zarejestrowanych w PZK liczącym 620 klubów. W tym okresie przewinęło się przez kluby Kyokushin około 600.000 młodzieży, wyszkoliliśmy w ramach PZK ponad 1200 instruktorów Kyokushin oraz 800 sędziów Kyokushin, a 900 instruktorów zdało na stopnie mistrzowskie Dan przed międzynarodowymi egzaminatorami.

Ogladnij Video:

Takie wydarzenia są nie tylko wspaniałą okazją do prezentacji naszej historii i profesjonalizmu, ale także inspirują innych do dołączenia do naszej pasjonującej społeczności. To nie tylko sport, to styl życia.

Dołącz do nas i odkryj piękno Kyokushin Karate! 🥋💪