Przygotowania do Mistrzostw Świata w Holandii

Mistrzostwa Świata Kyokushin odbędą się od 17 do 19 listopada i zostaną zorganizowane przez KWF.


Od września trwa intensywna mobilizacja w grupie Shihana Drewniaka na zbliżające się zawody w Holandii.

Zarówno dorośli, jak i młodzież, pracują nad swoimi umiejętnościami, aby zaprezentować jak najlepszy poziom sportowy podczas tych zawodów. Oprócz rywalizacji, planują również zwiedzić urokliwe miasto Arnhem.

17 i 18 listopada Holenderska Organizacja Kyokushin (NKKO), we współpracy z Federacją Kyokushin World, przygotowuje się do zorganizowania Mistrzostw Świata Kyokushin w malowniczym Arnhem, w Holandii. Warto podkreślić, że w tym prestiżowym wydarzeniu udział jest otwarty jedynie dla drużyn krajowych związanych z KWU i/lub Shinkyokushin.

Całe to emocjonujące wydarzenie odbędzie się w renomowanym obiekcie SportCenter Valkenhuizen w Arnhem.

Arnhem to miasto na wschodzie Holandii, położone nad rzeką Ren i otoczone pięknymi lasami i parkami, takimi jak Park Sonsbeek i Narodowy Park Veluwe.
Arnhem jest także znane z Bitwy o Arnhem. Była to kluczowa bitwa II wojny światowej stoczona w i wokół miasta we wrześniu 1944 roku. Była to decydująca bitwa w operacji Market Garden, której celem było zakończenie wojny przed świętami Bożego Narodzenia 1944 roku. Bitwa miała znaczący wpływ na miasto i jest upamiętniana poprzez różne pomniki, muzea i wydarzenia.
Arnhem ma bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne. Miasto posiada wiele muzeów, takich jakHolenderskie Muzeum Skansenowe, Muzeum Airborne i Muzeum Arnhem, które prezentują historię i sztukę miasta.