31.MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN ŚWINOUJŚCIE 2017

W dniach 13-14 października 2017 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ahlbec, Niemcy obok Świnoujścia odbyły się 31. Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 412 zawodników z 24 krajów, walczących w 37 kategoriach wagowych kumite i kata: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików.

Po mini koncercie Orkiestry Marynarki Wojennej RP otwarcia mistrzostw dokonali Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz, Burmistrz Ahlbec Lars Petersen i Prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero. Gośćmi honorowymi byli członkowie Zarządu KWF Shihan Hristo Traikov (Bułgaria), Shihan Leslaw Samitowski (USA), Shihan Lars Hogquist (Norwegia), Shihan Andrzej Drewniak (Polska) Sensei Mauricio Alvarada (Costa Rica) i Shihan Noriyuki Tanaka (Japonia), który uderzeniami w bojowy bęben Taiko otworzył mistrzostwa.
Mistrzostwa odbywały się pod Patronatem MSiT oraz Ambasady Japonii, sędzią głównym był Shihan Antonio Pinero. Należy podkreślić wyjątkowo dobre przygotowanie imprezy poprzez: jednoczący wszystkich poranny trening na plaży w asyście Klubu jeździeckiego i dźwięku bębna Taiko, pełny wystrój Hali połączony z profesjonalnym sterowaniem światłem i dźwiękiem zgodnie z czasowym harmonogramem, obsługa komputerowa przebiegu imprezy i szybki wydruk wyników poszczególnycż kategorii, artystyczne puchary i medale dla zawodników, zakwaterowanie i pełne wyżywienie w 5-cio gwiazdkowym nowym hotelu Radisson Blu, przeprowadzenie Walnego Zebrania KWF w czasie wieczornego rejsu statkiem Schatobrian, 3 stacje telewizyjne i 2 radiowe realizujące sprawozdania, Sayonara z dyskoteką wraz z pokazem ogni sztucznych, sprawozdanie z ME w Teleexpresie oraz 30 minutowy program w TVP1.

Wielki sukces naszych zawodników:
ŚWIĄTKOWSKA ANNA – kumite – 65 kg – srebrny medal
LISOWSKA ANNA – kata – brazowy medal
ŚWIĄTKOWSKI SZYMON – kumite – 75 kg – brązowy medalGRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

7