45. WSCHODNIO-EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN KRAKÓW 19-22 LIPCA 2018

19 – 22 lipca 2018 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się 45. Wschodnio-Europejski Letni Obóz Kyokushin z udziałem 302 uczestników z 7 krajow. Głównymi trenerami byli Prezydent KWF Antonio Pinero 9 dan oraz Reprezentant Krajowy USA Lesław Samitowski 7 dan z Chicago. Program nadzorował Sekretarz KWF Andrzej Drewniak. Program dnia obejmował poranną rozgrzewkę i 3 dwugodzinne treningi. Treningi grupy KN prowadzi shihan Robert Wajgelt.


W niedzielę rano odbył się ponad dwugodzinny egzamin kumite na dan i kyu. Po tym nastąpiła sesja fotograficzna i wręczenie 48 certyfikatów na dan.
Miłym akcentem na pierwszym treningu była konsumpcja tortu z okazji 45 rocznicy Europejskiego Obozu Kyokushin. W tym roku obóz zakończył się z poślizgiem czasowym co wyniknęło z potrzeby przygotowania Paszportów Kyokushin celem wpisania stopni dan. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe Kalendarze na 2019 rok i breloczki.
Organizatorem corocznego Wschodnio-europejskiego letniego obozu kyokushin jest Polska Organizacja Kyokushinkai kierowana przez shihan Andrzeja Drewniaka. Kolejny Wschodnio Europejski obóz planowany jest w terminie 18-21 lipca 2019 r.