49. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW, JASTRZĘBIE, 2 KWIETNIA 2022

2 kwietnia 2022 w Miejskiej Hali Widowiskowej w Jastrzębiu Zdrój odbyły się 49. Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin Karate z udziałem 79 wyselekcjonowanych zawodników reprezentujących 46 klubów sportowych.

Otwarcia mistrzostw dokonali: Wice Prezydent Miasta Jastrzębie Roman Foksowicz, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Szereda i Prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski, który zaapelował o jedność Polskiego Związku Karate oraz tylko jedne Mistrzostwa Polski Kyokushin.

W klasyfikacji medalowej dwa najlepsze kluby zdobyły tą samą liczbę punktów – 9. Był to  nasz Klub YMCA Kraków oraz Wrocławski Klub Kyokushin, na trzecim miejscu uplasował się KSW BUSHI Otwock (8pkt).

Na listę medalistów wpisali się zawodnicy z Klubu YMCA Kraków oraz zawodnicy, którzy wspólnie z nami trenują w Sali Sportów Walki YMCA Kraków:
Anna Świątkowska – 2. miejsce kat. seniorki (-65kg) – YMCA Kraków
Szymon Świątkowski – 1. miejsce kat. seniorzy (-75kg) – YMCA Kraków
Piotr Poniedziałek – 3. miejsce kat. seniorzy (-90kg) – YMCA Kraków
Kryspin Paradzysz – 1. Miejsce kat. seniorzy (-70kg) – Krośnieński KKK
Kamil Mastaj – 1. miejsce kat. seniorzy (-90kg) – Jasielski KKK – najlepszy zawodnik turnieju.
Serdecznie gratulujemy!

Organizatorem Mistrzostw Polski był Jastrzębski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez shihan Janusza Piórkowskiego.

Kadra Narodowa wyłaniana z medalistów Mistrzostw Polski organizowanych corocznie przez Polski Związek Karate, który aktualnie liczy około 630 klubów sportowych, zdobyła w ciągu 49 lat ponad 220 medali na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata we wszystkich kategoriach wagowych i kata. Pięćdziesiąte jubileuszowe Mistrzostwa Polski Seniorów odbędę się w maju 2023 roku w Świnoujściu.