Przygotowania do Mistrzostw Świata w Holandii

Mistrzostwa Świata Kyokushin odbędą się od 17 do 19 listopada i zostaną zorganizowane przez KWF.


Od września trwa intensywna mobilizacja w grupie Shihana Drewniaka na zbliżające się zawody w Holandii.

Zarówno dorośli, jak i młodzież, pracują nad swoimi umiejętnościami, aby zaprezentować jak najlepszy poziom sportowy podczas tych zawodów. Oprócz rywalizacji, planują również zwiedzić urokliwe miasto Arnhem.

17 i 18 listopada Holenderska Organizacja Kyokushin (NKKO), we współpracy z Federacją Kyokushin World, przygotowuje się do zorganizowania Mistrzostw Świata Kyokushin w malowniczym Arnhem, w Holandii. Warto podkreślić, że w tym prestiżowym wydarzeniu udział jest otwarty jedynie dla drużyn krajowych związanych z KWU i/lub Shinkyokushin.

Całe to emocjonujące wydarzenie odbędzie się w renomowanym obiekcie SportCenter Valkenhuizen w Arnhem.

Arnhem to miasto na wschodzie Holandii, położone nad rzeką Ren i otoczone pięknymi lasami i parkami, takimi jak Park Sonsbeek i Narodowy Park Veluwe.
Arnhem jest także znane z Bitwy o Arnhem. Była to kluczowa bitwa II wojny światowej stoczona w i wokół miasta we wrześniu 1944 roku. Była to decydująca bitwa w operacji Market Garden, której celem było zakończenie wojny przed świętami Bożego Narodzenia 1944 roku. Bitwa miała znaczący wpływ na miasto i jest upamiętniana poprzez różne pomniki, muzea i wydarzenia.
Arnhem ma bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne. Miasto posiada wiele muzeów, takich jakHolenderskie Muzeum Skansenowe, Muzeum Airborne i Muzeum Arnhem, które prezentują historię i sztukę miasta.

Jubileuszowe 50 Mistrzostwa Polski Seniorów PZK

Cześć, Kochani!

Chcielibyśmy podzielić się z Wami niezwykłym wydarzeniem, które miało miejsce 3 czerwca 2023 roku w Świnoujściu. To były Jubileuszowe PIĘĆDZIESIATE Mistrzostwa Polski Kyokushin seniorów w kumite i kata, które zgromadziły około 120 zawodników reprezentujących około 60 klubów członkowskich Polskiego Związku Karate.

Nie mogło zabraknąć uroczystej ceremonii otwarcia, którą uświetnili wyjątkowi goście: Prezydent Miasta Świnoujścia, Paweł Sujka, Prezes PZK i Wiceprezes PKOlimpijskiego, Maciej Sokołowski, Wiceprezes PZK, Andrzej Drewniak, oraz Wiceprezes PZK, Wacław Antoniak. To była chwila, która podkreśliła wagę tego wyjątkowego wydarzenia dla całej społeczności Kyokushin.

Podczas ceremonii, przedstawiciele PZK wręczyli shihanowi Andrzejowi Drewniakowi japoński miecz Katana, jako symbol siły i determinacji na 55-letniej drodze budowy Polskiego Kyokushin oraz propagowania idei sosai Mas. Oyama, także we wschodniej Europie.

Shihan A. Drewniak, dziękując, podkreślił, że bez poświęcenia kilkuset wspaniałych ludzi – kierowników ośrodków, którzy jednocześnie są trenerami, sędziami i organizatorami, nie byłoby tak wielu sukcesów jak 320 medali zdobytych na Mistrzostwach Świata i Europy dzięki pracy 380 klubów zarejestrowanych w PZK liczącym 620 klubów. W tym okresie przewinęło się przez kluby Kyokushin około 600.000 młodzieży, wyszkoliliśmy w ramach PZK ponad 1200 instruktorów Kyokushin oraz 800 sędziów Kyokushin, a 900 instruktorów zdało na stopnie mistrzowskie Dan przed międzynarodowymi egzaminatorami.

Ogladnij Video:

Takie wydarzenia są nie tylko wspaniałą okazją do prezentacji naszej historii i profesjonalizmu, ale także inspirują innych do dołączenia do naszej pasjonującej społeczności. To nie tylko sport, to styl życia.

Dołącz do nas i odkryj piękno Kyokushin Karate! 🥋💪

Spektakularny Pokaz Kyokushin Karate w Krakowie!

W dniu 22 lipca mieliśmy przyjemność zaprezentować niezwykły godzinny pokaz Kyokushin Karate na płycie Rynku Głównego w Krakowie, który zgromadził blisko 250 uczestników!

To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane przez Andrzeja Drewniaka, było prowadzone przez mistrzów Antonio Pinero i Francesco Filho – dwóch legendarnych zawodników Kyokushin, których obecność była prawdziwym zaszczytem. Pokaz był filmowany przez TV, a także z użyciem drona, co dodało mu jeszcze większego rozmachu.

Jeśli nie mieliście okazji być z nami tego dnia lub chcecie wrócić do tych magicznych chwil, mamy dla Was coś specjalnego! Oto link do filmiku z tego niezapomnianego wydarzenia oraz galeria zdjęć:

Video z Pokazu:

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli i wspierali nas podczas tego spektakularnego pokazu Kyokushin Karate. To dzięki Wam to wydarzenie stało się niezapomniane!

Osu!

Historia Sukcesu: 50 Jubileuszowy Wschodnioeuropejski Letni Obóz Kyokushin w Krakowie (20-23 lipca 2023)

Cześć wszystkim pasjonatom Kyokushin!

Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami sukcesem, który miał miejsce w dniach 20-23 lipca 2023 roku – 50 Jubileuszowy Wschodnioeuropejski Letni Obóz Kyokushin w Krakowie.

To wydarzenie było prawdziwym hitem, a my jesteśmy dumni, że mogliśmy być jego częścią. Około 250 uczestników z Polski i ośmiu innych krajów uczestniczyło w tej wyjątkowej rocznicy, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną determinacji i przyjaźni.

Podczas obozu mieliśmy zaszczyt trenować pod okiem Prezydenta KWF Antonio Pinero (9. dan), który podzielił się z nami swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem.

Nie zabrakło również wyjątkowego gościa – legendarnego mistrza świata Kyokushin, Shihana Francesco Filho (7 dan), który przyszedł, by podzielić się swoimi nieocenionymi umiejętnościami.

Program obozu, przygotowany przez shihana Andrzej Drewniaka (9 dan), dostarczył uczestnikom intensywnych i satysfakcjonujących treningów, które pomogły im rozwijać się jako zawodnicy.

Uczestnicy mieli również komfortowe zakwaterowanie w Letnim Hotelu AWF, co zapewniło im relaks po treningach.

Oficjalne otwarcie obozu miało miejsce w nowo wyremontowanej Hali Sportowej AWF, dodając uroku temu wyjątkowemu wydarzeniu.

Jesteśmy zachwyceni sukcesem tego jubileuszowego obozu i przekonani, że to tylko początek. Nasz klub jest miejscem, gdzie tworzymy wyjątkowe wydarzenia, które pozostawiają trwałe wspomnienia.

Zapraszamy Was do dołączenia do nas w przyszłym roku na kolejnym wydarzeniu Kyokushin. Bądźcie gotowi na więcej ekscytujących wyzwań i wspaniałych chwil spędzonych w naszym towarzystwie!

Sukces na Egzaminie Kyokushin!

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że egzamin techniczny, kondycyjny i kata na kyu i dan odbył się w sobotę, 22 lipca, w godzinach od 15:00 do 19:00, z udziałem blisko 50 uczestników.

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować Doktorowi Mawlichanowowi, Michałowi Wernerowi i wszystkim innym, którzy zdali egzamin. To nie tylko wasz sukces, ale także świadectwo waszej ciężkiej pracy i oddania sztuce Kyokushin.

Uroczysta Sayonara, która była jednocześnie konkursem kabaretowym, miała miejsce w Restauracji AWF i zgromadziła blisko 250 uczestników oraz zaproszonych gości. To było wyjątkowe wydarzenie, podczas którego nasi Mistrzowie symbolicznie przekroili specjalny tort, świętując złote gody Polskiego Kyokushin.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólną celebrację! To była niezapomniana noc.

Wasza Drużyna Kyokushin 🥋👏🍰🎉

Do zobaczenia na następnym obozie!

Osu!

Rozpoczęliśmy Zapisy! Dołącz do Naszego Teamu Karate!

Dla dorosłych i młodzieży, Karate Kyokushin to nie tylko sport, to także sposób życia. Nasza pasja to trening, rozwijanie umiejętności i budowanie charakteru.

Jesteśmy dumni z naszego dziedzictwa i podejścia do sztuk walki. Co więcej, nawet legenda kina akcji – Jean Claude Van Damme – prowadził u nas trening Karate!

Jeśli szukasz wyjątkowej przygody, chcesz zdobyć pewność siebie i kształtować swoje ciało oraz umysł, to jesteśmy miejscem dla Ciebie. Nasze zajęcia to nie tylko nauka sztuk walki, to również kształtowanie dyscypliny, zdrowego trybu życia i umiejętności samoobrony.

Zapraszamy Cię do dołączenia do naszego teamu Karate Kyokushin! Niezależnie od Twojego wieku czy doświadczenia, mamy dla Ciebie miejsce na macie. Rozpocznij swoją karateową podróż już teraz!

Nasi instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem są gotowi pomóc Ci osiągnąć swoje cele. Zapisy trwają, więc nie czekaj! Dołącz do naszej rodziny Karate Kyokushin i zacznij swoją drogę do samodoskonalenia już dzisiaj.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i umówić się na pierwsze zajęcia. Jesteśmy tu, aby Cię wesprzeć na każdym etapie Twojej przygody z Karate Kyokushin. Do zobaczenia na macie! 💪🥋👊

Zafollowuj nas na Instagramie aby być na bieżąco: @KrakowkiKlubKyokushin

ZAPRASZAMY NA NOWY ROK SZKOLENIOWY 2023- 2024

Pełny rozkład zajęć dostępny jest w zakładce ROZKŁADY ZAJĘĆ

Można pobrać także w formie pliku – ROZKŁAD ZAJĘĆ PDF

Informacje od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-16:00,
ulica Kremerowska 3 (boczna Karmelickiej)

tel: 12 634 08 49, 607 607 535

mail: sekretariat@kyokushin.org.pl

www.krakow.kyokushin.org.pl

  Instagram: @KrakowskiKlubKyokushin

 

Hello! 

Here you can find the new schedule for 2023-2024

Check your group and time

DOWNLOAD http://krakow.kyokushin.org.pl/wp-content/uploads/2023/09/ANG-ROZKLAD-ZAJEC-KRAKOW-2023-2024.pdf

49. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW, JASTRZĘBIE, 2 KWIETNIA 2022

2 kwietnia 2022 w Miejskiej Hali Widowiskowej w Jastrzębiu Zdrój odbyły się 49. Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin Karate z udziałem 79 wyselekcjonowanych zawodników reprezentujących 46 klubów sportowych.

Otwarcia mistrzostw dokonali: Wice Prezydent Miasta Jastrzębie Roman Foksowicz, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Szereda i Prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski, który zaapelował o jedność Polskiego Związku Karate oraz tylko jedne Mistrzostwa Polski Kyokushin. 

W klasyfikacji medalowej dwa najlepsze kluby zdobyły tą samą liczbę punktów – 9. Był to  nasz Klub YMCA Kraków oraz Wrocławski Klub Kyokushin, na trzecim miejscu uplasował się KSW BUSHI Otwock (8pkt).

Na listę medalistów wpisali się zawodnicy z Klubu YMCA Kraków oraz zawodnicy, którzy wspólnie z nami trenują w Sali Sportów Walki YMCA Kraków:
Anna Świątkowska – 2. miejsce kat. seniorki (-65kg) – YMCA Kraków
Szymon Świątkowski – 1. miejsce kat. seniorzy (-75kg) – YMCA Kraków
Piotr Poniedziałek – 3. miejsce kat. seniorzy (-90kg) – YMCA Kraków
Kryspin Paradzysz – 1. Miejsce kat. seniorzy (-70kg) – Krośnieński KKK
Kamil Mastaj – 1. miejsce kat. seniorzy (-90kg) – Jasielski KKK – najlepszy zawodnik turnieju.
Serdecznie gratulujemy!

Organizatorem Mistrzostw Polski był Jastrzębski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez shihan Janusza Piórkowskiego.

Kadra Narodowa wyłaniana z medalistów Mistrzostw Polski organizowanych corocznie przez Polski Związek Karate, który aktualnie liczy około 630 klubów sportowych, zdobyła w ciągu 49 lat ponad 220 medali na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata we wszystkich kategoriach wagowych i kata. Pięćdziesiąte jubileuszowe Mistrzostwa Polski Seniorów odbędę się w maju 2023 roku w Świnoujściu.

Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate – Dukla 2022.

5 marca 2022 odbyły się w Hali MOSiR w Dukli kolejne Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate z udziałem 246 zawodników z 35 klubów.

Otwarcia mistrzostw dokonali Wice Starosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik, Wice Burmistrz Łukasz Piróg oraz Wice Prezes PZK Andrzej Drewniak, który zaapelował do wszystkich uczestników o zachowanie jedności Polskiego Związku Karate. Jednym z najważniejszych zadań jest utrzymanie tylko jednych Mistrzostw Polski Kyokushin. W tym roku odbędą się one po raz 49 w Hali Widowiskowo Sportowej w Jastrzębiu 2 kwietnia 2022.

Kluby które mimo uprzedzenia zorganizują konkurencyjne MP będą jak Sieradzki Klub Kyokushin zawieszone z wnioskiem o usunięcie. To samo dotyczy Klubu Sportowego Karate Kyokushin w Ełku, który bezprawnie planuje zorganizować Mistrzostwa Polski Kyokushin 23 kwietnia 2022, dlatego apelujemy o nie uczestniczenie w tej destrukcyjnej dla PZK imprezie.

Mistrzostwa Makroregionu Południowego były rozgrywane w blisko 40 kategoriach kumite i kata na 3 matach z udziałem 31 sędziów. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Dariusz Walas.

Organizatorem mistrzostw był sensei Marek Sawczuk z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

Mistrzostwa Świata Kyokushin – Astana – Kazachstan

3-4 listopada 2018 odbyły się w Astana, Kazachstan Mistrzostwa Świata Kyokushin z udziałem 340 zawodników z 27 państw w tym z Japonii, Rosji, Australii i Indii. Równolegle odbył się Puchar Świata kadetów, młodzików i juniorów młodszych z udziałem ponad 300 zawodników. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonali, Dyrektor departamentu w Ministerstwa Sportu Kazachstanu, Prezydent Światowej Federacji Kyokushin Antonio Pinero, Sekretarz Generalny KWF Andrzej Drewniak, Reprezentant KWF Kazachstanu Muktar Juldassov oraz Prezes KKF Irina Manzharova. Gościem honorowym był Sekretarz KWU Alexander Pichkunov.

Czytaj dalej „Mistrzostwa Świata Kyokushin – Astana – Kazachstan”

XIX MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN OPEN SENIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH TARNOWSKIE GÓRY 20.10.2018

20 października 2018 r.  w hali Sportowo-Widowiskowej w Tarnowskich Górach odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Kyokushin Open seniorów oraz Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów Młodszych z udziałem 241 zawodników z 81 klubów w obecności ponad 500 widzów. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. Organizatorem mistrzostw był Tarnogórski Klub Karate, którego prezesem jest Shihan Bogdan Lubos.

Nasza zawodniczka – ANNA LISOWSKA zdobyła brązowy medal w konkurencji kata seniorów – Gratulujemy !!!

 

Czytaj dalej „XIX MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN OPEN SENIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH TARNOWSKIE GÓRY 20.10.2018”