49. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW, JASTRZĘBIE, 2 KWIETNIA 2022

2 kwietnia 2022 w Miejskiej Hali Widowiskowej w Jastrzębiu Zdrój odbyły się 49. Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin Karate z udziałem 79 wyselekcjonowanych zawodników reprezentujących 46 klubów sportowych.

Otwarcia mistrzostw dokonali: Wice Prezydent Miasta Jastrzębie Roman Foksowicz, Przewodniczący Rady Miasta Piotr Szereda i Prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski, który zaapelował o jedność Polskiego Związku Karate oraz tylko jedne Mistrzostwa Polski Kyokushin. 

W klasyfikacji medalowej dwa najlepsze kluby zdobyły tą samą liczbę punktów – 9. Był to  nasz Klub YMCA Kraków oraz Wrocławski Klub Kyokushin, na trzecim miejscu uplasował się KSW BUSHI Otwock (8pkt).

Na listę medalistów wpisali się zawodnicy z Klubu YMCA Kraków oraz zawodnicy, którzy wspólnie z nami trenują w Sali Sportów Walki YMCA Kraków:
Anna Świątkowska – 2. miejsce kat. seniorki (-65kg) – YMCA Kraków
Szymon Świątkowski – 1. miejsce kat. seniorzy (-75kg) – YMCA Kraków
Piotr Poniedziałek – 3. miejsce kat. seniorzy (-90kg) – YMCA Kraków
Kryspin Paradzysz – 1. Miejsce kat. seniorzy (-70kg) – Krośnieński KKK
Kamil Mastaj – 1. miejsce kat. seniorzy (-90kg) – Jasielski KKK – najlepszy zawodnik turnieju.
Serdecznie gratulujemy!

Organizatorem Mistrzostw Polski był Jastrzębski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez shihan Janusza Piórkowskiego.

Kadra Narodowa wyłaniana z medalistów Mistrzostw Polski organizowanych corocznie przez Polski Związek Karate, który aktualnie liczy około 630 klubów sportowych, zdobyła w ciągu 49 lat ponad 220 medali na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata we wszystkich kategoriach wagowych i kata. Pięćdziesiąte jubileuszowe Mistrzostwa Polski Seniorów odbędę się w maju 2023 roku w Świnoujściu.

Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate – Dukla 2022.

5 marca 2022 odbyły się w Hali MOSiR w Dukli kolejne Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate z udziałem 246 zawodników z 35 klubów.

Otwarcia mistrzostw dokonali Wice Starosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik, Wice Burmistrz Łukasz Piróg oraz Wice Prezes PZK Andrzej Drewniak, który zaapelował do wszystkich uczestników o zachowanie jedności Polskiego Związku Karate. Jednym z najważniejszych zadań jest utrzymanie tylko jednych Mistrzostw Polski Kyokushin. W tym roku odbędą się one po raz 49 w Hali Widowiskowo Sportowej w Jastrzębiu 2 kwietnia 2022.

Kluby które mimo uprzedzenia zorganizują konkurencyjne MP będą jak Sieradzki Klub Kyokushin zawieszone z wnioskiem o usunięcie. To samo dotyczy Klubu Sportowego Karate Kyokushin w Ełku, który bezprawnie planuje zorganizować Mistrzostwa Polski Kyokushin 23 kwietnia 2022, dlatego apelujemy o nie uczestniczenie w tej destrukcyjnej dla PZK imprezie.

Mistrzostwa Makroregionu Południowego były rozgrywane w blisko 40 kategoriach kumite i kata na 3 matach z udziałem 31 sędziów. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Dariusz Walas.

Organizatorem mistrzostw był sensei Marek Sawczuk z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

Mistrzostwa Świata Kyokushin – Astana – Kazachstan

3-4 listopada 2018 odbyły się w Astana, Kazachstan Mistrzostwa Świata Kyokushin z udziałem 340 zawodników z 27 państw w tym z Japonii, Rosji, Australii i Indii. Równolegle odbył się Puchar Świata kadetów, młodzików i juniorów młodszych z udziałem ponad 300 zawodników. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonali, Dyrektor departamentu w Ministerstwa Sportu Kazachstanu, Prezydent Światowej Federacji Kyokushin Antonio Pinero, Sekretarz Generalny KWF Andrzej Drewniak, Reprezentant KWF Kazachstanu Muktar Juldassov oraz Prezes KKF Irina Manzharova. Gościem honorowym był Sekretarz KWU Alexander Pichkunov.

Czytaj więcej

XIX MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN OPEN SENIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH TARNOWSKIE GÓRY 20.10.2018

20 października 2018 r.  w hali Sportowo-Widowiskowej w Tarnowskich Górach odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Kyokushin Open seniorów oraz Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów Młodszych z udziałem 241 zawodników z 81 klubów w obecności ponad 500 widzów. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. Organizatorem mistrzostw był Tarnogórski Klub Karate, którego prezesem jest Shihan Bogdan Lubos.

Nasza zawodniczka – ANNA LISOWSKA zdobyła brązowy medal w konkurencji kata seniorów – Gratulujemy !!!

 

Czytaj więcej

32. MISTRZOSTWA EUROPY KARATE KYOKUSHIN – KALININGRAD – ROSJA.

21-22 września 2018 r. odbyły się w Kaliningradzie w Rosji 32. Mistrzostwa Europy Kyokushin,

z udziałem 410 zawodników z 21 krajów, którzy walczyli w 37 kategoriach wiekowo-wagowych.

Reprezentacja Polski zdobyła 34 medale i drużynowo zajęła drugie miejsce za Rosją.

Zawodniczki z Krakowskiego Klubu Kyokushinkai – YMCA zdobyły medale:

–          LISOWSKA ANNA –  srebrny medal w konkrecji kata.

–          ŚWIĄTKOWSKA ANNA – srebrny medal w konkurencji kumite – 65 kg.

GRATULUJEMY !!!

Czytaj więcej

45. WSCHODNIO-EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN KRAKÓW 19-22 LIPCA 2018

19 – 22 lipca 2018 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się 45. Wschodnio-Europejski Letni Obóz Kyokushin z udziałem 302 uczestników z 7 krajow. Głównymi trenerami byli Prezydent KWF Antonio Pinero 9 dan oraz Reprezentant Krajowy USA Lesław Samitowski 7 dan z Chicago. Program nadzorował Sekretarz KWF Andrzej Drewniak. Program dnia obejmował poranną rozgrzewkę i 3 dwugodzinne treningi. Treningi grupy KN prowadzi shihan Robert Wajgelt.

Czytaj więcej

45. WSCHODNIO-EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN KRAKÓW 19-22 LIPCA 2018 r.

W dniach 19 – 22 lipca 2018 r. odbędzie się na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie 45. Wschodnio-Europejski letni obóz kyokushin.

Głównymi trenerami będą Prezydent EKF shihan Antonio Pinero 9 dan oraz Reprezentant Krajowy USA shihan Lesław Samitowski 7 dan z Chicago.
Zakwaterowanie: Hotel Letni AWF /pokoje 2 osobowe z łazienkami/
Adres: Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
Aleja Jana Pawła II nr 82, 31-571 Kraków

Planowane są egzaminy na stopnie Kyu i Dan w zakresie do 5 Dan.

Czytaj więcej